Проблеми малорухливості
в умовах воєнного часу.
Прості способи вирішення.
Основними проблемами в людей, які тривалий час перебувають в укриттях, метро, парковках, е тривожні розлади, панічні атаки, наслідки стресу. Тепер же на перше місце виходять проблеми з хребтом, невралгії, ішіас — усе, що пов'язано з незручними позами при сні, тривалим та незручним перебуванням в одній позі. Також є наслідки переохолодження, у вигляді загострення хронічних патологій (пієлоцистити тощо). Про це повідомила лікар-інфекціоніст Світлана Федорова.

Фахівці асоціації спортивної медицини та лікувальної фізкультури України розповідают, що можна зробити в польових умовах.

Проблеми. Відчуття дискомфорта в області серця, здавлення в грудях, нестача повітря після сну, «грудка в горлі» часто пов'язані з проблемою хребта й незручною позою під час сну.

Прості способи вирішення. Найефективніший спосіб, у якому створюється розтягнення і посилення кровообігу в хребті, це просто полежати на екомассажері Разумовського лише одну хвилину або розім'яти область попереку за допомогою екомасажера «Атлант». Такий самомасаж посилює кровообіг у м'язах спини, тонізує спинний мозок та нервову систему.
Одночасно слід робити найпростіші вправи.

Нахиляйтеся вбік, розводьте руки, спокійно глибоко дихайте животом, розгинайте хребет, ніби потягуєтесь.

Проблеми. Защемлення сідничного нерва (біль від попереку чи від сідниць до коліна або навіть до п'яти).

Прості способи вирішення. Прості вправи, які допоможуть зняти біль, - самомасаж сідниць за допомогою екомасажеру Разумовського (див. фото)

Вправа потягування ніг.

  • Ляжте на підлогу, зігнувши ногу, в якій відчуваєте біль, і обережно потягніть її до плеча. Після того, як відчуєте натяг, намагайтеся утримувати ногу в такому положенні протягом 20-30 секунд. Після чого даємо нозі пів хвилини відпочити і починайте знову. Зробіть 3 підходи.
  • Ляжте на підлогу, схрестіть ноги й, обхопивши руками здорову ногу, потягніть її на себе. Робити вправу слід також від 20 до 30 секунд. Зробіть перерву на півхвилини. Зробіть 3 підходи.
Made on
Tilda